Το Σάββατο 2 Απριλίου ο ΠΑΣ Πρέβεζα υποδέχθηκε τον Κεραυνό Θεσπρωτικού για την 21η αγωνιστική της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, όπου επικράτησε με σκορ 4-1.

Ένα εύκολο απόγευμα για τους γηπεδούχους οι οποίοι κυριάρχησαν από την αρχή μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, αρχικά στο πρώτο ημίχρονο όπου ξεκίνησε η πίεση με την πρώτη μεγάλη φάση στο (3′) με τον Σιδέρη να βγαίνει τετ α τετ και με τον Παναγιωτίδη να κρατάει το μηδέν.

Κάτι που δεν έκανε στο (17′) έπειτα από σέντρα του Σιδέρη με τον Στεμπάρι  να παίρνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ. Ο Θεσπρωτικός πλήρωσε την κακή αμυντική του λειτουργεία σήμερα, όταν από βαθιά μπαλιά του Ράμμου ο Μπάκας έκανε το λάθος και έβγαλε απέναντι από την εστία τον Σιδέρη, όπου πέρασε τον τερματοφύλακα και έκανε το 2-0.

Αυτή την φορά σκόρερ ο Ράμμος στο (37΄) από κόρνερ του Μπαρλαγιάννη, πηρέ την κεφαλιά στην μικρή περιοχή και κλείδωσε ουσιαστικά την νίκη για τον Πας Πρέβεζα, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με το απίθανο γκολ του Δημουλιά που κρέμασε περίπου από τα 30 μέτρα τον Τσόλκα.

Το δεύτερο ημίχρονο μπορεί να μην ήταν τόσο γεμάτο όσο πρώτο, όμως είχε ένα ακόμα γκολ στο (79′) από τον πρωταγωνιστή του ματς Φώτη Σιδέρη, έπειτα από ένα ακόμα λάθος αυτή την φορά από τον Παναγιωτίδη, για το τελικό σκορ 4-1.

Το φιλμ του αγώνα

4ο λεπτό ο Τριάντος βρήκε τον Σιδέρη σε πλεονεκτική θέση, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο τερματοφύλακας έδιωξε σε κόρνερ.

11ο λεπτό Σουτ του Δημουλιά εντός περιοχής, πάνω στους αμυντικούς του ΠΑΣ.

17ο λεπτό σέντρα του Σιδέρη, κεφαλιά ο Στρεμπάρι 1-0.

26ο λεπτό σουτ του Σιδέρη έξω από την μεγάλη περιοχή, έδιωξε ο Παναγιωτίδης σε κόρνερ.

28ο λεπτό, μετά από λάθος του Μπάκα, ο Σιδέρης πήρε την μπάλα και περνώντας όποιον βρήκε μπροστά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0.

36ο λεπτό δυνατό σουτ του Σιδέρη έξω από την περιοχή στα χέρια του Παναγιωτίδη.

37ο λεπτό κόρνερ του Μπαρλαγιάννη, ο Ράμμος με κεφαλιά ένα το 3-0.

44ο λεπτό πήρε την μπάλα από τον Σιδέρη και από τα 50 μέτρα πλάσαρε τον Τσόλκα, κάνοντας το 3-1.

58o λεπτό ο Τριάντος έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή με τον τερματοφύλακα του Θεσπρωτικού να διώχνει σε κόρνερ.

64ο λεπτό ο Μπαρλαγιάννης έκανε την σέντρα από τα αριστερά, ο Corentin έκανε το τακουνάκι, αλλά ο Παναγιωτίδης έδιωξε την μπάλα.

80ο λεπτό ο Κούτρας έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Παναγιωτίδης στην προσπαθειά του να πιάσει την μπάλα του φεύγει και ο Σιδέρης που παρακολουθούσε την φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 4-1.

84o λεπτό σουτ του Σιδέρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτυπάει το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Θεσπρωτικού.

Διαιτητής: Ρούσσος Ν.

Βοηθοί Διαιτητή: Πάτσης Ι., Βασιλάκης Σ.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Τσόλκας, Ράμμος, Κώστας, Τουλκερίδης, Τριάντος, Σιδέρης, Πανταζής, Corentin, Στρεμπάρι (68ο Κούτρας), Μπαρλαγιάννης, Σκαμνέλος.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Παναγιωτίδης, Ντάφλος, Βάσσιος, Μπάκας, Τσιότσιος, Ζήκας, Ευθυμίου (46ο Νταλαγιάννης), Μαργαρίτης, Χουλιάρας (65ο Τζούκας), Δημουλιάς (65ο Αθανασόπουλος), Σιώρος.